Територія   Оберіть місяць

Місяць  

 

Рік


 

   Додаткова інформація


Індекс споживчих цін (інфляція) є одним з найважливіших показників і використовується для вирішення багатьох питань державної політики, перегляду грошових доходів населення, розв'язання правових спорів тощо.

Індекс споживчих цін характеризує зміну вартості фіксованого набору споживчих товарів, що найчастіше споживаються населенням, у поточному періоді порівняно з базисним. З початку 2022 року споживчий набір включає 335 товарів (послуг)-представників.

Для розрахунку індексу споживчих цін використовуються вагові коефіцієнти - частка витрат домогосподарств на кінцеве споживання у фактичних цінах за рік.

Важливим є розуміння того, що вагові коефіцієнти відображають відносну значимість товарів (послуг)-представників, яка вимірюється їх часткою в споживанні домогосподарств, і віддзеркалюють ступінь впливу зміни цін (тарифів) кожного товару (послуги)-представника на величину загального індексу споживчих цін.

Ви маєте можливість розрахувати індекс споживчих цін в Україні та регіонах за обраний Вами період за допомогою калькулятора інфляції.

Обрахунок індексу споживчих цін за допомогою калькулятора передбачає наступне:

  • базисний період прийнятий за 100%;
  • вибраний місяць (період) має бути більш раннім від базисного;

Використовуючи індекс споживчих цін можна перерахувати грошові доходи (провести індексацію грошей) за будь-який період. Детальніше >>

Примітка: одержаний індекс споживчих цін може дещо відрізнятись від раніше опублікованого за рахунок здійснення калькулювання і округлення результату.