Державна служба статистики України
Головне управління статистики у Львівській області

Головна
 Головна
 Про нас  Діяльність
Головного управління
 Нормативна база Методологія,
класифікації
 Публічна
інформація
Замовлення
інформації
   Корисні ресурси   Про сайт   Мапа сайту   Контакти  

Калькулятор інфляції

Територія


   Оберіть місяць

Місяць  

 

Рік


 

 


   Додаткова інформація


Індекс споживчих цін (інфляція) є одним з найважливіших показників і використовується для вирішення багатьох питань державної політики, перегляду грошових доходів населення, розв'язання правових спорів тощо.

Індекс споживчих цін характеризує зміну вартості фіксованого набору споживчих товарів, що найчастіше споживаються населенням, у поточному періоді порівняно з базисним. З початку 2022 року споживчий набір включає 335 товарів (послуг)-представників.

Для розрахунку індексу споживчих цін використовуються вагові коефіцієнти - частка витрат домогосподарств на кінцеве споживання у фактичних цінах за рік.

Важливим є розуміння того, що вагові коефіцієнти відображають відносну значимість товарів (послуг)-представників, яка вимірюється їх часткою в споживанні домогосподарств, і віддзеркалюють ступінь впливу зміни цін (тарифів) кожного товару (послуги)-представника на величину загального індексу споживчих цін.

Ви маєте можливість розрахувати індекс споживчих цін в Україні та регіонах за обраний Вами період за допомогою калькулятора інфляції.

Обрахунок індексу споживчих цін за допомогою калькулятора передбачає наступне:

  • базисний період прийнятий за 100%;
  • вибраний місяць (період) має бути більш раннім від базисного;

Використовуючи індекс споживчих цін можна перерахувати грошові доходи (провести індексацію грошей) за будь-який період. Детальніше >>

Примітка: одержаний індекс споживчих цін може дещо відрізнятись від раніше опублікованого за рахунок здійснення калькулювання і округлення результату.